Up

Körüklü Tente

Körüklü Tente Nedir ?

Körüklü Tente Sistemleri körük mekanızmasının hareketli fonksiyonu sayesinde istendiğinde açılıp kapanması ile oldukça kullanışlıdır. Körüklü tente modeli; işyeri, cam ve pencere önü, balkon, kapı girişleri gibi yerlere şık bir görsellik sağlamakla beraber, mekanı güneş, yağmur ve diğer dış etmenlerden korumaktadır.

Metal aksamı tamamen alüminyumdan oluşan Körüklü Tente'nin kullanılan malzemesinin kalitesi nedeniyle paslanma, çürüme ve eskime problemleri bulunmamatadır. Körüklü Tente üzerinde ki alüminyum profiller üzerine gizlenen sert plastik aksam profiller üzerinde kanal oluştururarak zamana, hava koşullarına ve dış etmenlere karşı dayanaklılığı arttırması ve Tente Kumaşının profil iskelet üzerine birleştirilmesini sağlamaktadır.

İthal akrilik kumaş 10 yıl güneşe karşı dayanıklı ve renk koruma özelliği sayesinde solmalara karşı özel bir boyaya sahiptir. Farklı zevklere hitap edecek 100'den fazla desen ve renk seçeneğine sahiptir. Akrilik kumaşı profil iskelet ile birleştirmek için kullanılan tellerin üzerine yine akrilik kumaştan şeritler yapılarak dayanıklılık ve görsel bir uyum sağlanır.

Yüksek alaşımlı ithal 6063 hammaddeli alüminyumdan imal edilen profil iskelet 33 mm yüksekliğinde 16 mm genişliğide ve 2 mm et kalınlığındadır. Profil içerisine gizlenmiş olan sert plastik madde akrilik kumaşın iskelete monte edilmesini sağlar. Tente iskeleti oluşturulurken bombeli olan kasnaklarda bağlantı parçasının dış hava şartları ve tentenin açılır kapanır mekanizması nedeniyle gevşeme, kopma ve kırılma gibi hasarlara uğramaması için bağlantı için bir parça kullanılmadan profilin kendisine büküm işlemi uygulanır.

Körüklü Tente üzerindeki Alüminyum Menteşeler Tente'nin açılır kapanır özelliğini sağlar ve bu menteşelerde plastik yada yan ürünler kesinlikle kullanılmaz. Tentenin ömrünü uzatmak açısından özellikle alüminyum döküm menteşe kullanılır.

Körüklü Tente Fiyatları

Körüklü tente fiyatları hakkında gerekli bilgileri İMC Tente ofisimize gelerek ya da web sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.